Strona główna
O nas
Działalność
Kino Echo
Jarociński Kongres Kultury


Subskrypcja Newslettera

Jeżeli chcesz wiedzieć
co dzieje się w kinie Echo
i w Stowarzyszeniu Jarocin XXI,
zapisz się do naszego
cotygodniowego biuletynu informacyjnego.


º º º º º

Repertuar
Czwartkowa Akademia Filmowa
Oferta dla szkół i przedszkoli
Wydarzenia
MAMA kino

Europa Cinemas
Grupa Vector Software
KinAds

Szkolna Akademia Filmowa - zobacz również: www.akademia.jarocin.pl

º º º º º

Pszczółka Maja. Film

"Pszczółka Maja. Film" stanowi atrakcyjną propozycję kinową dla najmłodszych na Dzień Przedszkolaka i dobry początek roku szkolnego. Jej wartości wspierają instytucje edukacyjne: Komitet Ochrony Praw Dziecka - znak "Film Przyjazny Dziecku" gwarantuje, że "Pszczółka Maja. Film" jest bezpieczną dla dziecka propozycją kinową. Jej treść i humor są odpowiednio dostosowane do wieku i potrzeb najmłodszych, a walory edukacyjne wspierają proces wychowawczy. Greenpeace Polska - Pszczółka Maja jest twarzą najnowszej edycji akcji "Adoptuj Pszczołę". Start 18 września!

PSZCZÓŁKA MAJA. FILM (Maya the Bee)
PREMIERA: 26 WRZEŚNIA 2014
Reżyseria: Alexs Stadermann
Gatunek: animacja
Produkcja: Australia / Niemcy 2014
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

W polskiej wersji językowej:
Teresa Lipowska
Krzysztof Ibisz
Jarosław Boberek
Jerzy Kryszak
Agnieszka Kunikowska

Uskrzydlająca opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie nowej odsłonie wreszcie na wielkim ekranie!

Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.

Na jesieni znów modne będą żółto-czarne paski!

Pobierz: materiały edukacyjne [scenariusze zajęć nawiązujące do komedii "Pszczółka Maja. Film"; odbiorcy: wychowawcy przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej; autorzy: Greenpeace Polska (edukacja z zakresu przyrody) oraz specjalista z zakresu edukacji filmowej - Wioletta Mrozek; patronat: Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE]

Zobacz również: zwiastun


º º º º º

Akademia Filmowa 2014/2015

Już 22 września zapraszamy na spotkanie inaugurujące Akademię Filmową w roku szkolnym 2014/2015. Jeśli Państwa szkoła jeszcze się waha czy przystąpić do programu - polecamy zapoznać się z naszą reklamówką, która objaśnia jak działa program.

Dodatkowo w tym roku szkolnym uruchamiamy Akademię Filmową Junior, której program i materiały przygotowuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji- jeden z najważniejszych dystrybutorów mądrego kina dziecięcego - program na rok 2014/2015 znajdą Państwo tutaj, a zgłaszać można się poprzez wysłanie formularza zgłoszenia.

Na spotkanie zapraszamy 22 września do kina Echo na godzinę 16:00.

Dodatkowo przedstawiamy szeroką ofertę: przedszkola i szkoły podstawowe | gimnazja | szkoły średnie


º º º º º

Miasto 44

Z przyjemnością informujemy, że od 19 września w naszym repertaurze na 3 tygodnie zagości MIASTO 44. Seanse przedpołudniowe jak zwykle dostępne są dla grup. Prosimy o kontakt: 62-747-11-19 E-mail: kino@jarocin.pl

Zobacz również: folder | list intencyjny


º º º º º

Lato 2014

Na lato 2014 kino Echo planuje w swoim reperaturze filmy, które mogę Państwo obejrzeć wraz z dziećmi wypoczywającymi w ramach organizowanych przez Państwa kolonii i półkolonii. Zachęcamy do zaplanowania wizyty w kinie w ramach wypoczynku letniego. Oto nasz letni repertuar:

27 czerwca - 10 lipca: Jak wytresować smoka 2 2D/3D; animacja, familijny, 2014, 102 min
Mija pięć lat od czasu, gdy Czkawka i Szczerbatek zjednoczyli smoki i Wikingów na wyspie Berk. Cała osada z zapartym tchem śledzi losy zawodników startujących w Smoczym wyścigu. Podczas jednej z takich zabaw uczestnicy odkrywają tajną, lodową jaskinię, która jest domem setek dzikich smoków oraz tajemniczego Smoczego Jeźdźca. Rozpoczyna się walka o pokój.

11 lipca - 24 lipca: Gang wiewióra; animacja, komediowy, przygodowy, 2014, 85 min
Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Surly'ego - nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę. Do pobrania: materiały edukacyjne do filmu

25 lipca - 7 sierpnia: Samoloty; animacja, przygodowy, 2014
Po awarii silnika Dusty musi zrezygnować ze startów w podniebnych wyścigach. Jednak, znany z wielkiej odwagi i ogromnego ducha walki samolot nie poddaje się i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Wraz ze swoją nieustraszoną drużyną bierze udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater...

8 sierpnia - 21 sierpnia: Tarzan król Dżungli; animacja, familijny, przygodowy, 2014, 88 min
Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.

22 sierpnia - 31 sierpnia: Dzwoneczek i tajemnica piratów; animacja, fantasy, 2014, 89 min
Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko... Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

Zachęcamy do odwiedzin w kinie, seanse dla grup zorganizowanych (na życzenie) możliwe codziennie w godzinach przedpołudniowych. W razie pytań prosimy kontakt: Gosia Niestrawska-Kaźmierczak, tel.: 601-647-916, e-mail.: kino@jarocin.pl


º º º º º

Ferie 2014

Ferie już tuż tuż. Specjalnie dla grup naszego kino przygotowało poranne seanse w czasie przerwy zimowej. Zapraszamy na: Robaczki z Zaginionej Krainy, a w drugim tygodniu na Piłkarzyki Rozrabiają. Ceny biletów dla grup: 3D: 15 zł, 2D: 10 zł. Rezerwacja telefoniczna: 62-747-11-19


º º º º º

Lato 2013

Na lato 2013 kino Echo planuje w swoim reperaturze filmy, które mogę Państwo obejrzeć wraz z dziećmi wypoczywającymi w ramach organizowanych przez Państwa kolonii i półkolonii. Zachęcamy do zaplanowania wizyty w kinie w ramach wypoczynku letniego. Oto nasz letni repertaur:

21 czerwca - 4 lipca: Thor ratuje przyjaciół; aminacja, 2011, 85 min
Przygotuj się na przygodę większą niż tresowanie smoków! W niezwykłej krainie Wikingów wszystko jest możliwe. Tu marzenia naprawdę się spełniają. Thor, pewny siebie nastolatek, mając jako oręż magiczny młot i wsparcie niezbyt doskonałych bogów, wyrusza na wielką wyprawę przeciw złej królowej i armii Olbrzymów, którzy zagrażają jego wiosce. Czy uda mu się ich pokonać?

5 lipca - 11 lipca: Uniwersytet potworny 2D/3D; animacja/familijny, USA, 2013,110 min
Ulubieńcy kinowej publiczności, James P. Sullivan i Mike Wazowski, powracają na duży ekran w filmie "Uniwersytet potworny" - prequelu oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar "Potwory i Spółka". Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sulley i Mike - studenci Uniwersytetu Potwornego - dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostalii najlepszymi przyjaciółmi. "Uniwersytet potworny" to pełen humoru film o narodzinach prawdziwej przyjaźni.

12 lipca- 1 sierpnia: Minionki rozrabiają 2D/3D; animacja, familijny, USA, 2013, 98 min
W domku na przedmieściu mieszka sobie Gru wraz z córeczkami i całą gromadką Minionków. Gru nie jest już super przestępcą, lecz wytwórcą dżemów i żelek. Minionki dzielnie pomagają mu w pracy, objadając się galaretkami i innymi słodkościami. Ale pewien tajemniczy złoczyńca chce je wykorzystać, by podbić świat. Specjalny eliksir zmienia dobre minionki w paskudne fioletowe Minionki-Demonki, które są w stanie pożreć wszystko, co im stanie na drodze. Gru rusza do akcji, by ocalić swoich żółtych przyjaciół. Musi znaleźć sposób, by Minionki-Demonki wróciły do dawnej postaci. Na drodze stanie mu tresowana kura obronna, laserowe zasieki i wiele innych przeszkód.

2 sierpnia - 9 sierpnia: Smerfy 2 2D/3D; przygodowy, komedia, aktorsko-animowany,USA, 2013
Uwielbiane Smerfy powracają znowu! W kolejnym filmie familijnym łączącym żywą akcję z animacją, komedii "Smerfy 2", zły czarownik Gargamel tworzy kilka złośliwych Smerfopodobnych kreatur zwanych Naughties mając nadzieję, że pozwolą mu one posiąść pełną mocy, magiczną istotę Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce może zamienić Naughties w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę /w polskiej wersji Małgorzata Socha/ i zabiera ją do Paryża, gdzie jako największy czarownik na świecie zostaje otoczony uwielbieniem milionów. Teraz Papa Smerf, Gapcio, Maruda i Laluś będą musieli powrócić do naszego świata, połączyć siły z przyjaciółmi Patrickiem i Grace Winslow i uratować Smerfetkę! Czy Smerfetka, która zawsze czuła się inna, nawiąże relacje z Naughties - Vexy /w polskiej wersji Agnieszka Dygant/ i Hackusem? Czy Smerfom uda się przekonać ją, że ich miłość do niej jest prawdziwa?

16 sierpnia - 29 sierpnia: Samoloty 2D/3D; animacja/przygodowy, USA, 2013
Po ogromnym sukcesie produkcji "Auta" i "Auta 2" Wytwórnia Disney/Pixar zaprasza w podniebną podróż w filmie "Samoloty". Dusty samolot rolniczym, mały rozmiarem ale wielki duchem, marzy o wystartowaniu w największym w historii wyścigu powietrznym dookoła świata. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich uczestników zawodów, nie jest stworzony do ścigania się i w dodatku cierpi na lęk wysokości... Dzięki wsparciu przyjaciół i wielkiej odwadze Dusty'emu udaje się przezwyciężyć wszystkie trudności i spełnić swoje marzenia. Samoloty to niezwykły film, który pokazuje, że dzięki sile charakteru, odwadze i przyjaźni można wzbić się ponad przeciętność i osiągnąć nieosiągalne.

Zachęcamy do odwiedzin w kinie, seanse dla grup zorganizowanych (na życzenie) możliwe codziennie w godzinach przedpołudniowych. W razie pytań prosimy kontakt: Gosia Niestrawska-Kaźmierczak, tel.: 601-647-916, e-mail.: kino@jarocin.pl


º º º º º

Lato w kinie

Na lato 2012 kino Echo planuje w swoim reperaturze filmy, które mogę Państwo obejrzeć wraz z dziećmi wypoczywającymi w ramach organizowanych przez Państwa kolonii i półkolonii. Już dziś zachęcamy do zaplanowania wizyty w kinie w ramach wypoczynku letniego.

W wakacje pokażemy:

Od 18 czerwca dla grup dostępna będzie ponownie Królewna Śnieżka
Królewna Śnieżka, reż. T.Singh, dramat/fantasy, USA, 2012,
Komedia jak z bajki z baśniową obsadą - Julia Roberts jako Zła Królowa oraz Lily Collins - córka muzyka Phila Collinsa - w roli ślicznej królewny Śnieżki! Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie.

25 czerwca - 13 lipca - Goryl Śnieżek w Barcelonie
animacja/familijny, Hiszpania, 2011, 89 min

Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego - jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekoształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany przez swoich ziomków, dzielny biały gorylek postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda sprytnej małpki oraz towarzyszącego jej przyjaciela - wesołej czerwonej pandy. Ścigani przez kłusowników, wywołają w metropolii prawdziwe białe szaleństwo!

20 lipca- 2 sierpnia - Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D/2D
animacja, USA, 2012, 94 min

Bohaterowie powracają, by stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która może zagrozić przyszłości ich świata.

3 sierpnia - 9 sierpnia - Madagaskar 3 3D/2D
animacja/przygodowy, USA, 2012

Uwielbiane przez cale rodziny zwierzaki powrócą z nowymi przygodami. "Madagaskar 2" bił w 2009 roku w Polsce rekordy popularności (ponad 700 tys sprzedanych biletów w ciągu pierwszych 4 dni, a łącznie 2 240 000 widzów). W trzeciej części lew Alex i jego przyjaciele wciąż próbują wrócić do Nowego Jorku. Tym razem sprawy komplikują się, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej!

17 sierpnia - 30 sierpnia - Mireda Waleczna 2D/3D
animacja/przygodowy, USA, 2012

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia znaczenia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

Zachęcamy do odwiedzin w kinie, seanse dla grup zorganizowanych (na życzenie) możliwe codziennie w godzinach przedpołudniowych. W razie pytań prosimy kontakt: Gosia Niestrawska-Kaźmierczak, tel.: 601-647-916, mail.: kino@jarocin.pl


º º º º º

"W ciemności" - nominowane - film wraca do jarocińskiego kina

Dziś Akademia Filmowa ogłosiła nominacje Oskarowe - wśród najlepszych filmów nieanglojęzycznych znalazło się "W ciemności" Agnieszki Holland. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli filmu - kandydata - dobra wiadomości - na weekend 3-5 lutego wraca on do naszego kina. Dodatkowego smaczku tej nominacji dodaje fakt, że pracę Agnieszki Holland i jej ekipy na planie filmowym obserwowała grupa 50 dzieci i młodzieży ze Szkolnej Akademii Imienia Piotra Łazarkiewicza, a kilkanaścioro z nich statystowało w scenie komunii córki głównego bohatera. Krótka relacja z planu filmowego pokazywana jest przed każdym seansem filmu, a w holu kina można oglądać fotoreportaż z wyjazdu. Cały czas zapraszamy też szkoły i grupy zorganizowane, które mogą umawiać się na indywidualne seanse przedpołudniowe: kino@jarocin.pl, tel.: 62-747-11-19

W ciemności, reż. A.Holland, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, od 15 lat, 145 min
Jest to historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych. Na planie filmu pojawiły się dzieci i młodzież z Jarocina - statystując w jednej ze scen.

Piątek, 3 lutego: godzina: 20:30
Sobota, 4 lutego: godzina: 13:30
Niedziela, 5 lutego: godzina: 13:30

Akademia Filmowa im. Piotra Łazarkiewicza www.akademia.jarocin.pl to program realizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI od 2008 roku dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Gminy Jarocin. Wyjazd na plan był elementem Akademii Filmowej w programie Akademii Orange - finansowanym przez Fundacje Orange.


º º º º º

Zima 2012 w kinie Echo

W styczniu mamy dla Państwa ciekawą propozycję filmową: Muppety, które wchodzą na nasz ekran w dniu 20 stycznia - film gramy do 2 lutego, a na ferie proponujemy Kota w Butach 3D (lub 2D po wcześniejszym ustaleniu). Poniżej podajemy szczegóły filmów i seansów w naszym kinie:

MUPPETY
reż. J.Bobin, komedia/familijny, USA, 2011, 103 min, b.o.

Film to opowieść o Muppetach, które muszą uratować swój teatr przed magnatem przemysłu naftowego. Tak się bowiem pechowo złożyło, że teatr zbudowany został na wielkich złożach ropy.

20 stycznia, piątek, godz. 16:00, 18:00
21 stycznia, sobota, godz. 15:00, 17:00, 21:15
22 stycznia, niedziela, godz. 14:00, 16:00
23 stycznia, poniedziałek, godz. 16:00, 18:00
24 stycznia, wtorek, godz. 16:00, 18:00
25 stycznia, środa, godz. 16:00, 18:00
26 stycznia, czwartek, godz. 15:00, 17:00
27 stycznia, piątek, godz. 15:00, 17:00
28 stycznia, sobota, godz. 14:00, 16:00
29 stycznia, niedziela, godz. 14:00, 16:00
30 stycznia, poniedziałek, godz. 16:00, 18:00
31 stycznia, wtorek, godz. 16:00, 18:00
1 lutego, środa, godz. 16:00, 18:00
2 lutego, czwartek, godz. 15:00, 17:00

Dodatkowo do dyspozycji grup zorganizowanych pozostają następujące seanse: godzina 9:00, 11:00*, które zorganizujemy w miarę zapotrzebowania (prosimy więc rezerwować je telefonicznie: tel. 062-747-11-19 lub kom. 0601-647-916).

Cennik:
bilet normalny: 15 zł
bilet ulgowy: emeryci, młodzież ucząca się: 12 zł
bilet ulgowy: dzieci do lat 10: 10 zł

KOT W BUTACH 3D
reż. Ch.Miller, akcja/animacja/komedia, USA, 2011, 90 min, b.o.

Przygody uwielbianego przez wszystkich kota - przyjaciela Shreka. Kot w Butach organizuje napad, którego celem jest kradzież mitycznej gęsi znoszącej złote jaja. Główną rywalką Kota będzie Kitty Kociłapka. Zanim jednak Kot w Butach poznał zielonego ogra, był już znanym w okolicy zawadiaką.

10 lutego, piątek, godz. 10:00, 16:00, 17:30
11 lutego, sobota, godz. 14:30, 16:15, 18:00
12 lutego, niedziela, godz. 14:00, 15:30, 17:00
13 lutego, poniedziałek, godz. 11:00, 16:00, 17:45
14 lutego, wtorek, godz. 11:00, 16:00, 17:45
15 lutego, środa, godz. 11:00, 16:00, 17:45
16 lutego, czwartek, godz. 11:00, 16:00, 17:45
17 lutego, piątek, godz. 11:00, 17:00
18 lutego, sobota, godz. 15:00, 17:00
19 lutego, niedziela, godz. 15:00, 17:00
20 lutego, poniedziałek, godz. 11:00, 17:00
21 lutego, wtorek, godz. 11:00, 17:00
22 lutego, środa, godz. 11:00, 17:00
23 lutego, czwartek, godz. 11:00, 17:00

Dodatkowo do dyspozycji grup zorganizowanych pozostają następujące seanse: 9:00, 11:00*, które zorganizujemy w miarę zapotrzebowania (prosimy więc rezerwować je telefonicznie: tel. 062-747-11-19 lub kom. 0601-647-916).

Cennik:
bilet normalny: 22 zł
bilet ulgowy: emeryci, młodzież ucząca się: 18 zł
bilet ulgowy: dzieci do lat 10: 15 zł

UWAGA! istnieje możliwość rezerwacji seansów 2D w godzinach przedpołudniowych, ceny jak w przypadku Muppetów: 15, 12 i 10 zł

REZERWACJA INFORMACJA:
Gosia Niestrawska - Kaźmierczak

tel: 62-747-11-19
kom: 0-601-647-916
e-mail: kino@jarocin.pl

* - przykładowe propozycje, jak zwykle seanse możemy przyspieszyć lub opóźnić zgodnie z Państwa sugestią

º º º º º

"W ciemności" Agnieszki Holland

5 stycznia na ekrany kin wchodzi najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności". Film - kandydat do Oskara to poruszająca historia dziejąca się w okupowanym przez hitlerowców Lwowie. Film może z powodzeniem być uzupełnieniem lekcji historii z okresu II Wojny Światowej. Bohaterem filmu jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych. Na planie filmu pojawiły się dzieci i młodzież z Jarocina - statystując w jednej ze scen.

W kinie Echo film pokazywany będzie od 5 do 11 stycznia na seasnach ogólnodostępnych i przez kolejne 2 tygodnie na seansach na życzenie (12-25 stycznia). Jak zwykle zachęcamy do udziału w porannych seansach, które na Państwa życzenie możemy zorganizowac w godzinach 8:00 i 11:00 lub 9:00 i 12:00

"W ciemności", reż. A.Holland, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, od 15 lat, 145 min

5 stycznia, czwartek, godz. 19:00
6 stycznia, piątek, godz. 17:00
7 stycznia, sobota, godz. 20:00
8 stycznia, niedziela, godz. 19:00
9 stycznia, poniedziałek, godz. 19:00
10 stycznia, wtorek, godz. 17:00
11 stycznia, środa, godz. 19:00
12 stycznia, czwartek, godz. 17:00

Cennik:
bilet normalny: 15 zł
bilet ulgowy: emeryci, młodzież ucząca się 12 zł
bilet zbiorowy (dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób) 12 zł
bilet zbiorowy (dla grup zorganizowanych młodzieży uczącej się pow. 20 osób z wyłączeniem weekendu): 10 zł

Rezerwacja i informacja:
Gosia Niestrawska - Kaźmierczak
tel: 62-747-11-19
kom: 0-601-647-916
e-mail: kino@jarocin.pl

Do pobrania: plakat | folder | list intencyjny

º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa - spotkanie organizacyjne

W środę, 8 września Stowarzyszenie Jarocin XXI zapraszana na spotkanie nauczycieli ze szkół, które już zgłosiły swój udział w edycji 2010/2011 Szkolnej Akademii Filmowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na poszczególnych seansach, zapraszamy więc również nauczycieli, którzy chcieliby dołączyć do naszego programu. Więcej o Akademii na stronie www.akademia.jarocin.pl Spotkanie w środę, 8 września o godzinie 17:00 w Kinie Echo (Jarocin, ul. Gołębia 1)

Dzięki dofinansowaniu projektu Szkolna Akademia Filmowa przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Gminę Jarocin będziemy mogli utrzymać cenę biletu na poziomie 3 zł od osoby.

º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa 2009/2010

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza chętne szkoły (podstawowe i gimnazjalne) do udziału w kolejnej edycji Szkolnej Akademii Filmowej. Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie poznawać będą gatunki filmowe i oglądać filmy ważne i mądre, które warto obejrzeć, i, o których warto podyskutować. Zajęcia Akademii odbywać będą się raz w miesiącu. Seanse odbywać będą się tym razem zarówno w godzinach przedpołudniowych (9:00, 11:00) jak i wczesnym popołudniem (około godziny 13:00).

Prosimy wszystkich zainteresowanych o składanie Zgłoszeń w kinie Echo w kasie (lub w CAFE KADR) do 30 czerwca. Zajęcia, które odbywać się będą przez cały rok szkolny raz w miesiącu, rozpoczniemy we wrześniu.

Dzięki dofinansowaniu projektu Szkolna Akademia Filmowa przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Gminę Jarocin będziemy mogli utrzymać cenę biletu na poziomie 3 zł od osoby.

W razie pytań prosimy o kontakt: Gosia Niestrawska - Kaźmierczak tel: 0-601-647-916

º º º º º

Głosy uczniów w sprawie "Szkolnej Akademii Filmowej"

Uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkól w Łuszczanowie wraz z dyrektorem Panią Beatą Czajczyńską i polonistką Krystyną Kałmucką serdecznie dziękują Szkolnej Akademii Filmowej, a w szczególności jej organizatorom: Pani Małgorzacie Niestrawskiej - Kaźmierczak i Pani Monice Kuli za trafny dobór filmów i twórcze scenariusze lekcji z zakresu edukacji filmowej, wchodzącej w zakres ścieżki międzyprzedmiotowej - "Edukacja czytelnicza i medialna" realizowane w ramach Stowarzyszenia Jarocin XXI.

Obcowanie z filmem za pośrednictwem telewizora, kasety wideo, płyty DVD, a nawet ekranu komputera nigdy nie zastąpi - jak pisze Stanisław Barańczak w wierszu "Łzy w kinie" - "panoramicznie rozrosłego konfesjonału" - ekranu, przed którym "łzy płyną łatwiej, łatwiej niż w życiu", bo przy zgaszonych światłach. To w tym miejscu młodzi widzowie mogli puszczać wodze emocjom. Autorka scenariuszy filmowych pozwoliła nauczycielom tak pokierować procesem lekcyjnym, by wprowadzić uczniów w krąg podstawowej wiedzy, która z pewnością rzuciła światło na to, co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, co pozwoliło nie tyko widzieć w filmie, lecz także go zrozumieć.

Monika Urbaniak, kl. VI
Doznałam wielu niesamowitych przeżyć. Filmy "Mój przyjaciel lis", "Polowanie na króliki", "Dragonball Evolution" i inne pozwoliły mi zrozumieć, jaki sens ma życie, skłoniły mnie do myślenia i mogłam spokojnie zastanowić się nad własnym życiem.

Sara Szybiak, kl. VI
Niektóre filmy pozwoliły nam zrozumieć ludzką krzywdę, a lekcje języka polskiego stały się okazją do dyskusji i wyciągania wniosków, jak pomagać innym.

Karolina Rzepczyk, kl.VI
Bohaterowie filmów dostarczyli wiele emocji - od euforii po łzy. Na lekcjach mogliśmy wygłaszać nasze opinie, kształciliśmy język i smak.

Te filmy były pouczające, pozwoliły mi zrozumieć, że dzieci walczące z nowotworem bez nóg , na wózkach inwalidzkich też potrafią się bawić, cieszyć życiem i nie myślą o chorobie.

Redaktorzy gazetki szkolnej "Verba" (Daria, Milena, Julia, Mateusz) kl. V
Fajnie, że za jedyne trzy złote mogliśmy się śmiać , wczuwać w losy bohaterów, przewidywać zakończenie. Każdy seans zajął nasz wzroki i zaabsorbował umysł , zmotywował do refleksji. Nauczyliśmy się chłonąć sztukę, bawić się, uczyć i kontaktować z tymi sferami, które nie są dostępne w bezpośrednim oglądzie. Poprzez rozmowy kierowane na lekcjach języka polskiego i w oparciu o scenariusze po filmie próbowaliśmy odczytywać znaczenie i tajemnice tworzywa filmowego, co również przelewaliśmy na formy plastyczne. Cieszymy się, że znaczna część prac znalazła się na wystawie w holu kina. Wszystkie obejrzane filmy pozwoliły nam spojrzeć na głębsze oblicze przyjaźni, tolerancji, miłości i wielu wzniosłych wartości. Doświadczyliśmy świat z magicznej bajki, iluzję, "sen na jawie", a także obrazy z życia .

Wypełniona po brzegi sala kinowa przez młodych widzów na każdym seansie świadczy o dużym zainteresowaniu Akademią... Cieszymy się, że znowu ruszy od nowego roku szkolnego.

º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa 2008/2009 - finał

Zakończyliśmy działania Szkolnej Akademii Filmowej w roku szkolnym 2008/2009. Projekt nasz okazał się dużym sukcesem. Co miesiąc gromadził ponad 700 uczniów, którzy poznawali walory kina i uczyli się patrzeć na świat, którego na co dzień nie dostrzegają. Uczniowie nie tylko oglądali filmy, ale i dyskutowali o nich w szkołach ze swoimi nauczycielami, wykonywali prace plastyczne i zadania literackie.

Efekt Akademii to przede wszystkim zadowolenie młodzieży, ale jest i wymierny rezultat. W holu kina pojawiła się wystawa prac plastycznych związanych z filmami oglądanymi przez uczniów szkół podstawowych, a do jednego z tytułów, który obejrzeli uczniowie gimnazjów, powstały prace literackie związane z dalszymi losami bohatera filmu. Z pracami można się zapoznać poniżej.

Prace literackie nt. dalszych losów bohatera filmu "Twardziel" [PDF]:
Kinga Chmielewska klasa I a Gimnazjum nr 3 w Jarocinie
Katarzyna Danielak klasa I a Gimnazjum nr 3 w Jarocinie
Natalia Pietrzak Klasa I a Gimnazjum nr 3 w Jarocinie

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za roczną pracę.

Koordynatorki projektu
Monika Kula
Gosia Niestrawska - Kaźmierczak


º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa

Od marca rusza II semestr Szkolnej Akademii Filmowej, programu, który comiesięcznie gromadził ponad 500 uczniów na lekcjach kinowych. Po cyklu gatunki filmowe, gdzie uczniowie poznali kino nieme, horror, musical, film dokumentalny, przyrodniczy i anime, tym razem zapraszamy na dyskusję o otaczającym nas świecie.

4 seanse w 4 miesiące w cyklu "Kim jestem?" to filmy ciekawe i ważne, zabawne i skłaniające do refleksji. Każdy film poprzedzony jest krótkim wstępem, a nauczyciele otrzymują materiały do dalszej pracy na lekcjach. Pierwszeństwo mają szkoły uczestniczące w Akademii w semestrze I. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany tytułu lub terminu projekcji.

Do pobrania: formularz zgłoszenia [PDF]


Program dla szkół podstawowych:

Spotkanie 1
"O przyjaźni i przywiązaniu"
Tytuł: Lassie
Reżyseria: Ch. Sturridge
Gatunek: familijny
Produkcja: USA, Irlandia 2005
Czas projekcji: 100 min.
Ukochany pies ubogiej rodziny, Lassie, zostaje sprzedany, gdyż tylko w ten sposób zażegnać można tarapaty finansowe. Ale przyjaźń psa i człowieka nie zna granic. Nie zna też odległości: Lassie pokona wiele mil, by wrócić tam, gdzie jest jej dom.


Spotkanie 2
"Grunt to rodzinka"
Tytuł: Polowanie na króliki
Reżyseria: P. Noyce
Gatunek: dramat
Produkcja: Australia 2002
Czas projekcji: 94 min.
Rok 1931. Molly Craig jest aborygeńską dziewczynką, która w ramach polityki australijskiego rządu, podobnie jak setki innych dzieci z domieszką białej krwi, została siłą odebrana rodzicom i przymu-sowo osadzona w ochronce. Molly nie godzi się na nowe życie i wraz z młodszą siostrą i kuzynką postanawiają uciec.


Spotkanie 3
"Zakochaj się"
Tytuł: 4. piętro
Reżyseria: A. Mercero
Gatunek: komedia
Produkcja: Hiszpania 2003
Czas projekcji: 100 min.
Akcja filmu dzieje się na oddziale onkologicznym jednego z hiszpańskich szpitali dziecięcych, jego bohaterami są kilkunastoletni pacjenci w trakcie chemioterapii, często po amputacji kończyn. Choroba jednak nie zabija w nich nastoletniej, niepohamowanej niczym chęci życia.


Spotkanie 4
"Zadbaj o środowisko"
Tytuł: Atramentowe serce
Reżyseria: I. Softley
Gatunek: familijny
Produkcja: USA 2008
Czas projekcji: 106 min.
(lub film poniżej)
Film opowiada o dziewczynce, której ojciec posiada szczególną moc: czytając książkę na głos, potrafi powołać do życia jej bohaterów. Kiedy nikczemny władca i banda opryszków z dziecięcej bajki porywają Mo, jego córka wraz ze swymi przyjaciółmi - prawdziwymi i zmyślonymi - rusza na ratunek.


Spotkanie 4
"Zadbaj o środowisko"
Tytuł: Jeździec wielorybów
Reżyseria: Nici Caro
Gatunek: dramat
Produkcja: N.Zeland./Niem. 2002
Czas projekcji: 101 min.
(lub film powyżej)
Nowa Zelandia, mała nadmorska miejscowość Whangara. Tutejsi mieszkańcy żyją zgodnie z odwiecznym rytmem natury, hołdując starym zwyczajom. Legenda głosi, że ich protoplastą był Paikea, który tysiące lat temu trafił tu po katastrofie swojego kanoe. Uratował go wieloryb, na którego grzbiecie Paikea dotarł na ląd.


Program dla gimnazjów:

Spotkanie 1
"Ja kontra świat"
Tytuł: Twardziel
Reżyseria: Detlev Buck
Gatunek: dramat
Produkcja: Niemcy 2006
Czas projekcji: 98 min.
Piętnastoletni Michael przeprowadza się z matką z prowincji do dużego miasta. Nie wszystko jednak wygląda tak, jak się spodziewał. Sąsiedztwo nie jest przychylne, szkołę terroryzuje gang a matka nie ma dla niego czasu, ponieważ bardziej zajmują ją mężczyźni niż własny syn.


Spotkanie 2
"Grunt to rodzinka"
Tytuł: Polowanie na króliki
Reżyseria: P. Noyce
Gatunek: dramat
Produkcja: Australia 2002
Czas projekcji: 94 min.
Rok 1931. Molly Craig jest aborygeńską dziewczynką, która w ramach polityki australijskiego rządu, podobnie jak setki innych dzieci z domieszką białej krwi, została siłą odebrana rodzicom i przymu-sowo osadzona w ochronce. Molly nie godzi się na nowe życie i wraz z młodszą siostrą i kuzynką postanawiają uciec.


Spotkanie 3
"Zakochaj się"
Tytuł: 4. piętro
Reżyseria: A. Mercero
Gatunek: komedia
Produkcja: Hiszpania 2003
Czas projekcji: 100 min.
Akcja filmu dzieje się na oddziale onkologicznym jednego z hiszpańskich szpitali dziecięcych, jego bohaterami są kilkunastoletni pacjenci w trakcie chemioterapii, często po amputacji kończyn. Choroba jednak nie zabija w nich nastoletniej, niepohamowanej niczym chęci życia.


Spotkanie 4
"W walce dobra ze złem"
Tytuł: Sky kapitan i świat jutra
Reżyseria: K. Conran
Gatunek: przygodowy
Produkcja: USA 2004
Czas projekcji: 108 min.
Nowy Jork, rok 1930. Polly Perkins młoda dziennikarka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zniknięć kilku znanych naukowców. Kiedy trafia na ślad zaginionych, nad miastem pojawiają się tajemnicze latające maszyny i olbrzymie roboty.Ferie w kinie

Wszystkie szkoły i przedszkola zapraszamy na Ferie w kinie. Specjalnie dla grup zorganizowanych istnieje możliwość dodatkowych seansów o godzinie 9:00 i 11:00. Zapraszamy na MADAGASKAR 2.

Tytuł: Madagaskar 2
Reżyseria: E.Darnell, T.McGrath
Gatunek: animowany
Produkcja: USA 2008
Czas projekcji: 85 min.
Ograniczenia wiekowe: b.o.
Gramy: 13-18 lutego
Bilety: 12,10zł
Lew Alex, Zebra Marty, Żyrafa Melman, Hipopotamica Gloria, Król Julian, Pingwiny i Szympansy wyrzucone na odległy brzeg Madagaskaru snują nowy plan. Z wojskową precyzją Pingwiny dokonały naprawy starego rozbitego samolotu, który przeniósł naszych bohaterów do najdzikszego miejsca na ziemi...


Szkolna Akademia Filmowa

Pierwsze spotkanie Szkolnej Akademii Filmowej już za nami. W spotkaniach z Gorączką Złota Charliego Chaplina przy akompaniamencie muzyki na żywo w wykonaniu 3 poznańskich artystów wzięło udział 526 uczniów z 15 szkół z Jarocina, Mieszkowa, Łuszczanowa, Roszkowa, Prus, Kotlina, Klęki, Woli Książęcej, Komorza i Ruska.

        


Oferta dla szkół i przedszkoli

Kino Echo zaprasza szkoły i przedszkola do współpracy. Oferujemy:
- bilety zbiorowe w atrakcyjnej cenie,
- sprowadzanie tytułów na życzenie,
- edukację filmową (Szkolna Akademia Filmowa, lekcja kinowa na życzenie).

W razie pytań prosimy o kontakt: Gosia Niestrawska - Kaźmierczak tel: 0-601-647-916

Szkolna Akademia Filmowa:

9 września zapraszamy na spotkanie nauczycieli zaangażowanych w projekt, miejsce: Cafe Kadr, godz.: 18:00

16 września rusza II edycja Szkolnej Akademii Filmowej. Tym razem chcemy zaprezentować młodym widzom cykl: "Dookoła świata, dookoła gatunków". Program ten łączyć będzie poznawanie dalekich lądów z różnorodnymi formami filmowymi. Nie zabraknie ani, tak entuzjastycznie przyjętego w poprzedniej edycji, filmu niemego ani filmów fantastycznych. Będą również spotkania z zaproszonymi gośćmi. Szczegółowy program poniżej. Zajęcia odbywać się będą przez cały rok szkolny raz w miesiącu, we wtorki.

Dzięki dofinansowaniu projektu Szkolna Akademia Filmowa przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Gminę Jarocin będziemy mogli utrzymać cenę biletu na poziomie 3 zł od osoby.


Cykl: DOOKOŁA ŚWIATA, DOOKOŁA GATUNKÓW
Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

Spotkanie 1
Tytuł: Gorączka złota
Reżyseria: Charlie Chaplin
Gatunek: komedia
Produkcja: USA 1925
Czas projekcji: 69 min.
Ograniczenia wiekowe: b.o.
Gramy: 16 września
Akcja rozgrywa się na Alasce wśród poszukiwaczy złota. Charlie jest jednym z nich. Jego przyjaciel, Jim, znajduje żyłę złota. Jednak radość z odkrycia trwa krótko - uderzony w głowę traci pamięć. Tymczasem Charlie zakochuje się w piękności z baru. Umawiają się na kolację, ale dziewczyna nie przychodzi.


Spotkanie 2
Tytuł: Skrzat
Reżyseria: Tomas Vorel
Gatunek: komedia
Produkcja: Czechy 2005
Czas projekcji: 85 min.
Bohaterami opowieści jest klasyczna rodzinka ze swoimi codziennymi kłopotami. Ojciec pracuje w rzeźni i romansuje z koleżanką z pracy, matka pracuje w supermarkecie, co specjalnie nie jest jej bliskie. Starszy syn hoduje marihuanę i zakochuje się w koleżance z klasy, zaś młodsza córka zaprzyjaźnia się ze... skrzatem.


Spotkanie 3
Tytuł: Niania
Reżyseria: Kirk Jones
Gatunek: familijny
Produkcja: Wielka Brytania 2005
Czas projekcji: 97 min.
Siódemka dzieci Pana Browna - Simon, Tora, Eric, Lily, Christianna, Sebastian i Mała Aggy - to chyba najbardziej niegrzeczne dzieci na świecie. Pewnego wieczoru, gdy dzieci sieją spustoszenie w kuchni, w drzwiach staje legendarna Niania McPhee - surowa, poważna i strasznie brzydka kobieta.


Spotkanie 4
Tytuł: Ruchomy zamek Hauru
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Gatunek: animowany
Produkcja: Japonia 2004
Czas projekcji: 119 min.
Sophie zostaje zamieniona przez demoniczną Czarownicę w starą kobietę. Zrozpaczona próbuje odzyskać swoje ciało i wyrusza w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw. W poszukiwaniu samej siebie Sophie trafia do dziwnego Ruchomego Zamku należącego do czarodzieja Hauru.


Spotkanie 5
Tytuł: Mój przyjaciel lis
Reżyseria: Luc Jacquet
Gatunek: familijny
Produkcja: Francja 2007
Czas projekcji: 92 min.
Mała dziewczynka wkracza w pełen przygód, magiczny świat przyrody. Zaprzyjaźnia się z małym liskiem, dzięki któremu przeżywa niezwykłe przygody, poznaje leśne zwyczaje i siłę prawdziwej przyjaźni.

   © Stowarzyszenie Jarocin XXIpolityka cookieswebmaster: JaMic 1999-2020