intertekstualny obraz i dialog to spektakl powarsztatowy, będący połączeniem teatru tańca, plastyki i performencu. Część taneczna opiera się dodatkowo na motywach zaczerpniętych ze sztuki teatralnej Łukasza Mikołajewskiego i zrealizowany w formie improwizacji tanecznej. Temat wesela jako pretekstu do spotkań i rozmów przyjął formę tańca, barwy, kształtu i performatywnego działania na scenie.

Opieka choreograficzna: Bartłomiej Raźnikiewicz, asystent choreografa: Paulina Grochowska, asystent reżysera: Johnny Popiel. Oprawa plastyczna: Zbigniew Pieczyński. Organizator: Stowarzyszenie Jarocin XXI. Projekt dofinansowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta i Gminy Jarocin.O PROJEKCIE

Organizator: Stowarzyszenie Jarocin XXI
Termin: 14-21 sierpnia
Miejsce: Pałac Radolińskich w Jarocinie
Nabór uczestników:
warsztaty teatralno-taneczne:
od 12-18 lat
plener malarski: od 12 do 100 lat
Warunki: zapewniamy posiłek, przybory malarskie, zajęcia z profesjonalnymi instruktorami, niezbędne rekwizyty.
Projekt będzie zakończony multimedialnym spektaklem.
Opłata: 100 zł

Opis projektu: Symbolika wesela zawarta jest w wielu tekstach kultury. Jest to uroczystość odbywająca się z okazji zaślubin, połączona z szeregiem obrzędów o znaczeniu symbolicznym. Obrzędy weselne opisane są m.in. w Biblii, Mitologii, pisze o nich Szekspir, Mickiewicz, Krasiński, Duma, Reymont, Mrożek czy w najbardziej znanym motywie tejże uroczystości Wyspiański. Słowo to także obecne jest we frazeologii. Wesele to pretekst do spotkań i wymiany poglądów - dialogu międzypokoleniowego i międzykulturowego. Takiż ma mieć charakter projekt - międzypokoleniowy, interdyscyplinarny i międzykulturowy. W jego zakres wejdą warsztaty teatralne, taneczne oraz plener malarski. Wszystkie grupy będą pracowały na efekt końcowy, czyli spektakl ukazujący intertekstualny charakter wesela. Zajęcia będą toczyły się równolegle i wzajemnie przenikały. Efektem będzie multimedialny spektakl.

Zobacz również:
Kontakty III - Wesele - Inspiracja - Eksperyment Choreograficzny Jarocin 2010 - tutaj (PDF, 63KB)
Warsztaty teatralne, taneczne i plastyczne - wywiad z organizatorką Moniką Kulą - tutaj (PDF, 68KB)
 

© 2010 - Stowarzyszenie Jarocin XXI