intertekstualny obraz i dialog to spektakl powarsztatowy, będący połączeniem teatru tańca, plastyki i performencu. Część taneczna opiera się dodatkowo na motywach zaczerpniętych ze sztuki teatralnej Łukasza Mikołajewskiego i zrealizowany w formie improwizacji tanecznej. Temat wesela jako pretekstu do spotkań i rozmów przyjął formę tańca, barwy, kształtu i performatywnego działania na scenie.

Opieka choreograficzna: Bartłomiej Raźnikiewicz, asystent choreografa: Paulina Grochowska, asystent reżysera: Johnny Popiel. Oprawa plastyczna: Zbigniew Pieczyński. Organizator: Stowarzyszenie Jarocin XXI. Projekt dofinansowany z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta i Gminy Jarocin.PROWADZĄCY

Teatr Ruchu Ko-Inspiracja z Poznania
grupa powstała w zeszłym roku. Tworzą ją młodzi ludzie zafascynowani tańcem, o różnych doświadczeniach tanecznych. Grupą opiekuje się trzech choreografów związanych z Polskim Teatrem Tańca oraz Movements Factory - Bartłomiej Raźnikiewicz, Adrian Rzetelski i Piotr Chudzicki. Działalność grupy rozpoczęła się serią warsztatów z tańca współczesnego, prowadzonych przez różnych tancerzy i choreografów. Obecnie pracują nad projektami wychodzącymi z inicjatywy członków zespołu oraz organizują otwarte zajęcia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Zbigniew Pieczyński
urodzony 11 stycznia 1970r. w Mogilnie. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2000r. uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Walentego Wróblewskiego, wyróżniony nagrodą. Od 1995 r. należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, a od 2001r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w trzech wystawach indywidualnych i osiemnastu zbiorowych.
 

© 2010 - Stowarzyszenie Jarocin XXI